Suši pagatavošana – ko ņemt vērā, lai maltīte izdotos?

Rakstu ievietoja Inguna 25.05.2018 0 Comment(s)

Suši pagatavošanas process

Suši mūsdienās iekarojis daudzu sirdis - no eksotiska, maz zināma ēdiena tas kļuvis par iecienītu maltīti, ko pasniedz restorānos, īpašos sushi bāros un pagatavo mājas apstākļos. Izvēlei pieejami visdažādākie suši veidi – visām gaumēm un garšas kārpiņām. Tik pat dažādas ir arī suši receptes, taču vislabāk šis ēdiens garšo tad, ja ir pagatavots pēc labākajām tradīcijām. 
Īsteni suši cienītāji noteikti ir bieži viesi labākajās sushi tirdzniecības vietās, taču daļa no viņiem noteikti arī meklē sushi receptes, lai mēģinātu šo ēdienu pagatavot mājās. Ikviens, kurš to kādreiz ir darījis, apliecinās, ka suši pagatavošana ir visai sarežģīts process, kur nozīme ir katrai niansei. Lai darbošanās virtuvē neradītu vilšanos un nestu cerēto rezultātu, noderīgi var būt vairāki pieredzējušu pavāru padomi. Kā pagatavot sušimājās un ko ņemt vērā, lai tas izdotos – par to turpinājumā. 


Rīsu pagatavošana 


Neatkarīgi no tā, kāda veida suši plānots gatavot, šī ēdiena neatņemama sastāvdaļa ir rīsi. Turklāt – tieši no to pagatavošanas lielā mērā atkarīgs, cik labi izdosies konkrētā sushi recepte. Ne velti Japānā jaunie pavāri divus gadus velta tam, lai iemācītos pareizi pagatavot rīsus.Suši pagatavošanai vienmēr jāizmanto speciāli šim nolūkam paredzētie rīsi – parastajos rīsos ir zemāks amilozes sastāvs un tie ir mazāk lipīgi, tādēļ vajadzīgo konsistenci iegūt būs daudz grūtāk. 
Pirms vārīšanas svarīgi rīsus noskalot, lai atbrīvotos no ražošanas procesā pievienotajiem piemaisījumiem. Rīsi jāieber smalkā sietā un jāuzliek uz palielas bļodas izlietnē. Rīsiem jālej virsū auksts ūdens, kamēr bļoda ir pilna ar ūdeni. Tad ūdens jāizlej un process jāatkārto. Tā tas jādara tikmēr, līdz ūdens bļodā vairs nekļūst duļķains. Pēc tam jāļauj rīsiem kārtīgi notecēt. 
Tas, kāds rīsu daudzums nepieciešams suši pagatavošanai, atkarīgs no receptes un plānotā daudzuma. 
Vēl viens svarīgs nosacījums – rīsus nedrīkst pārvārīt. Ja tie tiek gatavoti rīsu vārāmajā katlā, tajā jāielej nepieciešamais ūdens daudzums un jāieber noskalotie rīsi. Savukārt, ja rīsi tiek vārīti parastajā katlā, ūdens rīsiem jāpievieno attiecībā 1:1. Tiklīdz ūdens sasniedzis vārīšanās temperatūru, katlam jāuzliek labi pieguļošs vāks un uz mazākas uguns rīsi jāvāra vēl 15 minūtes. Pēc tam uguns jānogriež pavisam un jāļauj rīsiem vēl dažas minūtes ‘’atpūsties’’. Šī procesa laikā ļoti svarīgi necilāt katla vāku. 


Svarīgā sastāvdaļa – ‘’shari – zu’’ 


Sushi pagatavošana nav iedomājama bez vēl kādas svarīgas sastāvdaļas – ‘’shari – zu’’’. Tā Japāņi dēvē īpašo cukura, sāls un rīsu etiķa maisījumu, kas tiek pievienots rīsiem, piešķirot tiem īpašo, šim ēdienam raksturīgo garšu. Uzvārītos rīsus jāpārliek bļodā (vislabāk izvēlēties koka trauku, jo tas no rīsiem uzsūks visu lieko šķidrumu) un tos jāpārlej ar sagatavoto cukura, sāls un rīsu etiķa maisījumu. Tad rīsi rūpīgi jāsamaisa, tos lēnām cilājot. Svarīgi sekot līdzi, lai rīsi būtu irdeni un nepaliktu salipuši gabalos, tai pašā laikā ar maisīšanu nevajadzētu pārcensties, jo rīsi ātri var salipt putrā. Samaisītos rīsus pārsedz ar mitru dvieli un ķeras pie pildījuma sagatavošanas. 


Pildījums – pēc ieskatiem 


Mūsdienās pieejami dažādākie suši veidi, tādēļ katrs var brīvi izvēlēties tādu variantu, kāds patīk vislabāk. Piemēram, daudzu iecienīti ir karstie suši, un arī tiem pieejamas dažādas variācijas – viss atkarīgs, kāda ir atrastā karstie suši recepte. 
Mājās pagatavoto suši pildījumam tradicionāli tiek izmantotas tādas sastāvdaļas kā gurķis, sīpolloki, baltie redīsi, avokado un, protams, arī jūras veltes – lasis, garneles, svaigs tuncis, krabju gaļa. Svarīgi, lai visas sastāvdaļas būtu svaigas. Pildījums jāsagriež iespējami garākās sloksnītēs. Kas attiecas uz to resnumu -  par atskaites punktu var ņemt zīmuļa diametru. 


Lai suši pagatavošana būtu vienkāršāka


Suši pagatavošanu vienkāršāku padarīs pareizi organizēta darba virsma. Piemēram, šī ēdiena pagatavošanai nepieciešamo bambusa paklājiņu vislabāk ietīt pārtikas plēvē – tādā veidā rīsi nelips pie paklājiņa un pēc darba beigām to būs daudz vieglāk notīrīt. Tuvumā darba virsmai jānovieto gan Nori lapas, gan arī koka dēlītis, paplāte vai šķīvis, uz kura uzlikt gatavos suši. Visbiežāk suši gatavo tikai ar rokām, tādēļ svarīgi parūpēties, lai netālu būtu arī trauciņš ar ūdeni, kuram pievienots mazliet rīsu etiķa. Tas nepieciešams, lai no rokām nomazgātu pielipušos rīsus. 


Suši rullēšana


Kad darba virsma sagatavota, laiks ķerties pie suši rullēšanas. Uz bambusa paklājiņa jānovieto Nori lapa un uz tās jāuzklāj rīsi. Svarīgi, lai rīsi ir uzklāti vienmērīgi. Tālāk kārta pildījumam – to novieto dažu centimetru attālumā no apakšējās nori lapas malas. Ja pildījumam izmanto arī ‘’Philadelphia’’ sieru, to plānā kārtiņā uzklāj uz rīsiem. Kad pildījums uzlikts, jāsāk rullēt bambusa paklājiņš virzienā prom no sevis. Tā jāsarullē visa nori lapa, augšā atstājot vien pāris centimetrus. Brīvajai nori malai pieskaries ar nedaudz samitrinātiem pirkstiem – tā kļūs lipīga un to varēs pierullēt klāt otrai malai, izveidojot kārtīgu un stingru suši rullīti. Kad tas izdarīts, samitrini asu nazi ar ūdens un risa etiķa maisījumu – tas palīdzēs veiksmīgāk sagriezt suši. Suši rullītis jāsagriež apmēram 2.5 cm lielos gabaliņos. 
Lai suši būtu īsts baudījums garšas kārpiņām, tie ne tikai pareizi jāpagatavo, bet ari jāpasniedz svaigi – uzreiz pēc pagatavošanas. Jāņem arī vērā, ka to uzglabāšana ledusskapī var ietekmēt garšu, tādēļ šī ēdiena gatavošanu vajadzētu ieplānot neilgi pirms tā pasniegšanas. Suši vislabāk kopā garšo ar vasabi pastu, sojas mērci, marinētu ingveru un sarīvētu daikonu. 


Ja tomēr pagatavot nav laika…


Kā redzams, suši pagatavošana ir visai sarežģīts un laikietilpīgs process. Lai arī tas var sagādāt prieku un gandarījumu, tomēr dažkārt tam veltīt laiku nav vēlmes vai iespēju. Tādā gadījumā par labu alternatīvu var kļūt sushi pasūtīšana. Tā ir iespēja saņemt svaigu, pēc labākajām tradīcijām gatavotu suši tieši norādītajā adresē, nedomājot par to, kur paēst Rīgā. Laba opcija pasutitsušiir arī tad, ja uzņem viesus – pašam nav jārūpējas par garšīgas maltītes pagatavošanu, turklāt pasūtījumu ērti var papildināt arī ar dažādiem dzērieniem pēc izvēles. 


‘’SushiBrothers’’ piedāvājumā dažādu veidu suši un to komplekti, lai ikviens varētu izvēlēties savai gaumei atbilstošāko ēdienu. Pasūtīt suši pie mums ir izdevīgi un ērti – piedāvājam izdevīgus sušikomplektus, īpašas akcijas, ērtu pasūtījuma noformēšanu un ātru piegādi! Mēs gādājam, lai zinošo meistaru gatavotie suši būtu pieejami iespējami plašākam šī ēdiena cienītāju lokam, tādēļ esam izveidojuši īpaši elastīgus piegādes nosacījumus – suši piegādi organizējam gan Rīgā, gan tās rajonā. Plašāku informāciju par piegādi un tās nosacījumiem iespējams izlasīt attiecīgajā sadaļā mūsu mājas lapā. 


Pareizi pagatavots suši ir garšīgs, veselīgs un eksotisks ēdiens – īsts baudījums garšas kārpiņām! Iepriecini sevi un citus – pagatavo to pats vai pasūti pie labākajiem meistariem!